Finans sektörü, dünyanın daha önce görmediği bir hızla değişiyor ve bu ani çıkış, DeFi teknolojisinin devreye girmesinden kaynaklanıyor. Canlı piyasada ortaya çıkan ve finans uzmanlarının finans sektörünü keşfetmesi ve çeşitli ihtiyaçlara hizmet etmesi için çok sayıda merkezi olmayan finans kullanım durumu ve çözümü var. DeFi teknolojisinin finans sektöründe benimsenmesi günümüzde hızla artıyor ve merkezi olmayan finans platformlarına yapılan yatırım 8 Milyar USD’ye yükseldi. DeFi alanındaki en sıcak konulardan biri kripto staking. Mutabakat mekanizması çok büyük bir yatırım ve pahalı ekipman gerektirmez. DeFi staking, geleneksel yatırımlara ve madenciliğe kıyasla daha karlıdır.

DeFi staking, kullanıcılar için pasif bir gelir olarak ödüller üretmek için kriptolar veya tokenlar üzerinde finansal hizmetler (ödünç verme/ödünç alma) sunmanın yoludur. Basitçe, DeFi staking, bir havuzdaki kripto para birimlerini veya tokenları kilitleme (tutma) ve böylece komisyon olarak ödüller kazanma sürecini içerir. Şu anda DeFi staking, Ethereum, Tron ve temel tokenlerinin artan kullanımı nedeniyle yatırımcılar ve tüccarlar arasında daha fazla önem kazanıyor.

Bir DeFi Staking Platformu Nasıl Başlatılır?

Staking, kripto meraklılarının kapsamlı araştırma ve yatırım yapmadan kâr elde etmeleri için en iyi çözüm olabilir. Dolayısıyla şu anda bir kripto staking platformu başlatmak veya mevcut kripto değişim platformunuza staking özelliklerini entegre etmek sizi milyarder olmaya yönlendirebilir. En üst düzey kripto borsası ve Defi staking geliştirme şirketine yaklaşarak kendi staking platformunuzu sorunsuz bir şekilde başlatabilirsiniz.