Tokenleştirme, kullanıcılara likidite temini, operasyonlarda şeffaflık ve yasal uygunluk dahil olmak üzere üç öznitelik kazandırmayı hesaplar. Likidite, varlıkların hızlı bir şekilde alınıp satılması şansını arttırır ve bu sayede geliştirilmesi öngörülen tokenların kullanılabilirliğinin artmasına katkıda bulunur. Şeffaflık özelliği, her işlemin izlenmesini sağlar ve etkin varlık izlemeye katkıda bulunur. Belirteçlerin yasal uygunluk nitelikleri, geliştirilecek simgenin güvenliğini artıran belirli bir yargı alanında yer alacak şekilde geliştirilen simgeyi kontrol eder.

TOKEN GELİŞTİRME SÜRECİ

Akıllı Sözleşme Kurulumu

Kripto tokenlarına aracılık edilir ve akıllı sözleşmeler adı verilen özel yazılımlar temelinde çalışması sağlanır. Bu akıllı sözleşmeler, verimli varlık transferini destekleyen operasyonel özelliklerle programlanmıştır.

Tedarik İçin Token Türü Seçimi

Tokenlar, blok zinciri üzerinden işletilen akıllı sözleşmeler olduğundan, etkin token tedarik yönetimini sağlamak için tokenların üzerinde etkin bir şekilde çalıştırılacağı çerçeveyi seçmek esastır.

Aktarılabilir Nitelikler Ekleme

Üzerinde belirteçlerin etkinleştirildiği istenen çerçeveyi seçtikten sonra, belirteçlerin çok kolay bir şekilde aktarılması için önemli olan eklentiler veya nitelikler yapmak önemlidir.

Token Kimliğini Ayarlama

Token geliştirme sürecinde üçüncül ancak önemli bir süreçten geçecekler (yani) kimlik seçimi, kullanıcı tanımlı ad, sembol ve geliştirilen token için operasyonel işlevler ayarlanmasıdır.

Kullanım İçin Token

Token kimliği ayarlandıktan sonra kripto para birimlerinin transfer penceresinde kullanıma sunulur, token işlem penceresinde listelenir ve genel kripto katılımcılarının kullanımına sunulur.