NFT oyun geliştirme, katılımcının toplama deneyimini ve maruz kalmasını artırmak için ana amaç ile işleyen, merkezi olmayan bir platformun oluşturulmasını içerir. Çoğu NFT oyunu, katılımcıların nadir oyun niteliklerini toplama yeteneklerini sergilemelerine olanak tanıyan koleksiyon odaklı oyunlar olarak mevcuttur. NFT oyun geliştirme, ayrıca sanal arazi holdingi gibi metaverse’nin yolunu açtı, böylece sanal varlıklarda kısmi mülkiyete sahip oldu. DiskMeta bireysel entelektüellerinizi tokenize etmek için birinci sınıf NFT oyun geliştirme hizmeti sunar. NFT oyun platformu, oyun deneyimi yoluyla NFT maruziyetini iyileştirmek ve platformun likidite koşullarını iyileştirmek için geliştirilmiştir.

NFT OYUN ENDÜSTRİSİ

NFT oyun endüstrisine, Ethereum tabanlı tokenlar ERC721 ve ERC998 aracılığıyla çok iyi hizmet verilmektedir. ERC721, çoğaltılma ve kopyalar halinde elde edilme yeteneği nedeniyle NFT oyun endüstrisinde en iyi kullanılan simgedir, (yani) ana kopyalar yapısal kopyalardan geçebilir. Kapsamlı NFT oyun endüstrisine, NFT varlık ihracı ve yönetimi, NFT sergileme ve görüntüleme, oyun ile birlikte ticarette kolayca kullanım bulan platformlar aracılığıyla çok iyi hizmet verilmektedir.

Oyun Platformunda NFT’nin Avantajları

Oyun platformları bir dizi mevcut kaynak aracılığıyla tasarlanıp geliştirilebilse de, fungible olmayan tekonların uygulanması, aşağıdakileri içeren belirli kıyaslama avantajlarıyla oyun endüstrisine fayda sağlayacaktır:

  • Oyun içi varlıklar kolayca özelleştirilebilir.
  • Yerel belirteç yardımcı programı oldukça geliştirilmiştir.
  • Koleksiyon ürünlerini sergilemek için ateşli bir platform oluşturur.
  • NFT tabanlı oyun içi bileşenler zincirler arası köprülerde yer alabilir.
  • Fungible olmayan tokenlar, belirli oyun içi varlıklara değişmezlik sunar.
  • NFT’ler mali para ve kazançlara alternatif olabilir.
  • Eşsiz koleksiyon öğeleriniz ve varlıklarınız için yüksek ödüller ve iadeler sunar.
  • NFT’ler listelendiğinde pazaryerine daha fazla kitle çekebilir.